ORCA proteston kundër ndërhyrjeve politike në Këshillin Shtetëror të Cilësisë

07:10 | 18 Korrik 2019

Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim (ORCA) organizon sot një aksion para objektit të qeverisë përmes të cilit do protestojë kundër ndërhyrjeve politike në pavarësinë e Këshillit Shtetëror të Cilësisë (KShC) dhe bordit të Agjencisë së Kosovës për Akreditim.

ORCA është e shqetësuar me nivelin e ulët të informimit të Kryeministrit dhe zyrës së tij lidhur me çështjen e mosakreditimit institucional të universiteteve publike të Prizrenit, Pejës dhe Mitrovicës./Arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara