Mustafa: Këto shtete pritet ta njohin patentë shoferin e Kosovës

12:33 | 12 Shkurt 2019

Ministri i brendshëm Ekrem Mustafa ka folur për procedurat e njohjes së patentë shoferëve të Kosovës nga vendet tjera.

Ai ka thënë së kanë filluar procedurat e pranimit me Gjermanin italian Kroacinë e sllovenin.

“Ne kemi nisur proceduar për pranimin e patentë shoferëve me Kroacinë sllovenin në përfundim jeni me Gjermanin”.

“Zvicra dhe Italia janë në proceduara marrëveshje, jemi nënshkrua me Shqipërinë dhe Maqedoninë dhe pritet edhe me malin e zi”, tha ministri Mustafa, raporton Arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara