Ministria e Integrimeve Evropiane i bashkohet paradës së krenarisë

14:02 | 10 Tetor 2018

Ministria e Integrimeve Evropiane i bashkohet paradës së krenarisë

Ministria e Integrimeve Evropiane, Dhurata  Hoxha i është bashkuar paradës së krenarisë për Komunitetin LGBTQI, transmeton arbresh.info.

Ajo e ka bërë të ditur lajmin me anë të profilit të saj në Twitter.

Ajo ka thënë që shprehja e orientimit seksual është një e djrejtë fundamentale dhe e cila duhet të respektohet.

Ky është postimi i plotë:

“Shprehja e orientimit seksual është një e drejtë fondamentale dhe duhet të respektohet. Jam krenare t’i bashkohem Paradës së dytë në Kosovë me sloganin “Në emër të lirisë””./Arbersh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara