L’Equipe: Barça paguan klauzolën e Griezmann prej 120 milionë euro

19:47 | 11 Korrik 2019

Bazuar në një raport nga L’Equipe, Barcelona tashmë ka paguar shumën prej 120 milionë euro të klauzolës së Antoine Griezmann.

Pagesa është kryer me anë të bankës, prandaj nuk do të jetë efektive deri të premten, transmeton portali arbresh.info.

Menjëherë pas kësaj, lojtari francez do të jetë i lirë dhe mund të nënshkruaj me gjigantin katalunas.

Antoine do të nënshkruaj kontratë pesë vjeçare me kampionin në fuqi të Barcelonës.

Prezantimi i tij nuk dihet ende sigurt nëse do të bëhet të shtunën, të dielën apo të hënën por është e qartë se nuk do të jetë në prani të publikut./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara