LDK me numër më të madh të grave përfaqësuese

12:58 | 23 Gusht 2019

Forumi i Gruas i LDK-së në bashkëpunim me KAS kanë mbajtur konferencën “Barazia Gjinore  – Beteja e pambaruar!”

Në këtë konferencë u tha se roli i gruas në LDK është duke u fuqizuar më shumë.

Anëtari i kësaj partie Ismet Beqiri tha se LDK ka përkrahje të fuqishme të gruas, raporton arbresh.info.

“Ne kemi përkrahjen më të madhe të grave kemi gra të mençme që nuk duhet me jua zanë frymën”.

Beqiri tha se LDK me gratë është më e fuqishme duke bërë thirrje që t’iu hapen dyert më shumë grave dhe të përkrahen.

“Procesi zgjedhor ka shkuar mirë me përjashtim të ndonjë incidenti të vogël. Ne kemi mbi 900 nëndegë keni 38 degë në tërë Kosovën që keni bërë një punë mjaft të mirë”, tha ai mes tjerash.

Takimi i grave të LDK së vazhdoi me dyer të mbyllura për media./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara