LAJMI I FUNDIT: Shpërndahet Parlamenti, Kosova drejt zgjedhjeve

10:54 | 22 Gusht 2019

Me 106 deputetë të pranishëm në sallë është shpërndarë Kuvendi i Kosovës në seancën e sotme (e enjte).

Me gjithsej 99 vota, 96 PËR, 1 JO dhe 2 Abstenime, raporton arbresh.info.

Para hedhjes në votim shefat e Grupeve Parlamentare kanë dhënë qëndrimet e tyre.

Tani hapi i radhës është caktimi i datës së zgjedhjeve nga Presidenti i Kosovës.

Zgjedhjet e përgjithshme pritet të mbahen brenda 30-45 ditëve./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara