Ky është parashikimi i motit për sot

11:23 | 10 Gusht 2018

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht me diell dhe kohë pas kohe vranësira të lehta, të cilat do t’i takojnë stadit të lartë të troposferës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalët e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 30-33 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike vazhdon të mbetet mbi vlerat e normales.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes. Indeksi UV mbetet i lartë, të paktën deri në gjysmën e dytë të këtij muaji.

Shpërndaje në rrjete sociale