Kosnett thotë se disa parti po përdorin taktika të frikësimit ndaj votuesve

16:57 | 30 Gusht 2019

Ambasadori i ShBA’së në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se disa parti kanë filluar të përdorin taktika të fshehta të frikësimit ndaj votuesve në Republikën e Kosovës.

“Jam i shqetësuar për zërat se disa parti kanë filluar të përdorin taktika të frikësimit dhe të fshehta për të reduktuar konkurencën apo për t’ua larguar të drejtën e votës”, ka shkruar Kosnett në llogarinë e tij në Twitter.

“Popull i Kosovës: nëse dikush kërkon të ua minojë demokracië, ngriteni zërin”.

Concerned about rumors some parties are already using intimidation and underhanded tactics to reduce competition or disenfranchise voters. To the people of Kosovo: if you see anyone undermining your democracy, speak up. pic.twitter.com/A5y4vlOKuU

— Ambassador Philip S. Kosnett (@USAmbKosovo) August 30, 2019

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara