Komuna e Prizrenit ndanë 68 mijë euro për qentë endacak

20:10 | 18 Maj 2019

Qytetarët e Komunës e Prizrenit përveç ariut po përballën edhe qentë endacakë. E për këtë Komuna Prizrinet ka ndërmarrë masa.

Kontrata do t’i kushtoj Komunës së Prizrenit 68 mijë e 600 euro. Bëhet fjalë për një kontratë 24 muajshe dhe nis nga 15 maj deri me 14 maj të vitit 2021.

Tenderin e ka fituar operatori ekonomik “FIDAN KRANSIQI” SHPK nga Prizreni.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara