Komision i veçantë për Forcimin e Procesit Zgjedhor

11:36 | 15 Prill 2019

Kuvendi i Kosovës ka miratuar formimin e Komisionit Parlamentar për Forcimin e Procesit Zgjedhor.

Me 70 vota ‘për’ dhe një ‘kundër’ është formuar komisioni që synon të përmirësojë dhe forcojë procesin zgjedhor në Kosovë, shkruan arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara