Këtu mund ta ndiqni drejtpërdrejt tubimin e shënimit të 20-vjetorit të çlirimit

11:21 | 12 Qershor 2019

Në kryeqytet po mbahet tubimi qendror për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë.

Tubimi po mbahet në sheshin “Skënderbeu”, me pjesëmarrës të tillë si ish presidenti amerikan Bill Clinton, ish sekretarja amerikane e Shtetit Madeleine Albright, ish komandanti i forcave të NATO-s, e personalitete të shumta që bënë që t’i jepet fund agresionit dhe spastrimit etnik të Serbisë./Arbresh.info/

Më poshtë mund të ndiqni LIVE këtë ngjarje

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara