Ish-sekretarja e SHBA-së, Madeline Albright, dekorohet me “Urdhrin e lirisë”

10:27 | 12 Qershor 2019 | Vlora Selimi

Presidenti, Hashim Thaçi, ka dekoruar ish-sekretaren e SHBA-së, Madeline Albright, me titullin “Urdhri i lirisë”.

 “Ju keni qenë dhe do të mbeteni hero për angazhimin tuaj për parandalimin e spastrimit etnik, për të ndaluar të keqen dhe për të ndërtuar jetën e re, paqen dhe për të punuar për reforma demokratike. Për një të ardhme të sigurt. Jemi të bekuar si vend dhe si popull që edhe pas 20 vitesh jeni rikthy në shtëpin tuaj, në familjen tuaj, për të kujtuar 20 vjetorin e lirisë dhe shpresës së Kosovës,” është shprehur Thaçi pas takimit me Albright.

Në Kosovë, po qëndrojnë shumë personalitete botërore me rastin e 20 vjetorit të hyrjes së NATO-së./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara