Hashim Thaçi gradon gjashtë eprorë të FSK-së (VIDEO)

11:11 | 6 Mars 2018

Në bazë të kompetencave të tij kushtetuese presidenti i  Kosovës Hashim Thaçi ka graduar disa eprorë të FSK-së, raporton arbresh.info

Dy janë graduar në “Gjeneral Major” dhe pesë të tjerë në gradën “Gjeneral brigade”. Nga të graduarit vetëm një është grua.

Bashkim Jashari gjeneral major

Irfete Spahiu gjeneral brigade

Naim Haziri  gjeneral brigade

Xhevahir Geci  gjeneral  brigade

Fadil Hadërgjonaj  gjeneral brigade

Skënder Zhitia  gjeneral brigade./Arbresh.info/

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, bën gradimin e disa eprorëve të FSK-së, dy në gradën “Gjeneralmajor” dhe pesë në gradën “Gjeneralbrigade”

Posted by Arbresh.info on Dienstag, 6. März 2018

Shpërndaje në rrjete sociale