Haradinaj: Krijimi i ushtrisë vetëm sa kontribuon në sigurinë në rajon

14:47 | 13 Mars 2018

Kosova ruan një miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo miqësi duhet të vazhdoj. Ky është mesazhi i Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, pas pritjes që i bëri zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm të Sllovenisë, Karl Erjavec.

“Krijimi i ushtrisë së Kosovës me mandat kushtetues nuk e ndryshon balancin e sigurisë në rajon, për më tepër kontribuon në të”, tha Haradinaj.

Shpërndaje në rrjete sociale