Fillon seanca plenare, në rend dite interpelanca e Kryeministrit rreth pagës minimale

10:36 | 17 Prill 2019

Kuvendi i Kosovës po vazhdon seancën plenare me pikat e mbetura nga seancat plenare të datës 7 mars, 12 mars dhe 13 mars.

Në rend dite është interpelanca e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sipas kërkesës së Grupit Parlamentar të Partisë Socialdemokrate, në lidhje me mos-caktimin dhe rritjen e pagës minimale në Republikën e Kosovës, shkruan arbresh.info.

Po ashtu, në rend dite është interpelanca e Ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, sipas kërkesës së kryetarit të GP-Partia Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, i mbështetur edhe nga 11 deputetë, në lidhje me themelimin e Ndërmarrjes së Re Energjetike të Kosovës Sh. A/NKEC./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara