(E përditësuar) Numërohen 150 mijë vota: LDK’ja e para

21:05 | 6 Tetor 2019

Janë numëruar rreth 22 për qind të votave të përgjithshme, sipas të cilave prin LDK’ja.

Rreth 150 mijë vota janë numëruar deri tani, sipas të cilave prin LDK’ja me 37 mijë vota.

Pas saj është VV’ja me rreth 32 mijë vota.

20:13 – Ka filluar numërimi i votave nga Komisioni Qendror Zgjedhor për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare.

Deri tani janë numëruar rreth 5 për qind e votave, shkruan Gazeta Express.

Në vegzën e KQZ’së mund të gjeni numërimin e votave në kohë reale.

Në zgjedhjet e sotme kanë dalë për të votuar mbi 850 mijë qytetarë, duke shënuar rritje në krahasim me zgjedhjet e mëhershme që Kosova ka mbajtur.

Ndërkohë janë publikuar sondazhet e para sipas të cilave LDK dhe Vetëvendosje dalin të parat me nga 30 për qind, me diferencë rreth 8 për qind nga vendi i tretë të cilin e mban PDK’ja me  22.28 për qind

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara