Duda Balje për deklaratat e Stoltenberg: Secili shtet vendos vet për ushtrinë

14:08 | 6 Dhjetor 2018

Deputetja e Kuvendit të Kosovës që vjen nga radhët e komuniteteve, Duda Balje është shprehur e sigurtë se do të votohet për krijimin e ushtrisë pavarësisht deklaratave të Jens Stoltenberg.

Balje tha se edhe buxheti do të votohet sot me përkrahje të Grupit Parlamentar 6+, raporton Ekonomia Online.Sipas Baljes, 6+ do të votojë edhe për formimin e ushtrisë, raporton portali arbresh.info

“Unë mendoj se ne si shtet jemi gati për me formuar një ushtri dhe kemi kaluar komplet procedurat, tash është veç votimi në rend. Jam e sigurt se secili shtet, edhe NATO mund ta ketë mendimin e vet, është keq se NATO ka dalë me këtë deklaratë por unë mendoj se ne si shtet kemi vendos dhe unë mendoj se ne do të votojmë për të”, tha Balje.

 

Lajmet më të lexuara