Dje ua ndaluan shitjen e kurbanëve, sot fermerët protestojnë në oborrin e Komunës së Pejës

10:20 | 8 Gusht 2019

Një grup i fermerëve nga Peja sot janë mbledhur me mëngjes për të protestuar në oborrin e Komunës se Pejës.

Dje atyre iu është pamundësuar shitja e kurbaneve te xhamia, “Hamam Xhamia” në këtë qytet.

Ata ende po presin që dikush prej zyrtarëve nga komunës të dalë dhe t’i takojë./klankosova/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara