Deliu-Kodra: S’jemi për Qeveri teknike, qytetarët të përcaktojnë fituesin e zgjedhjeve

10:58 | 14 Gusht 2019

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerta Deliu-Kodra, tha se kjo parti nuk dëshiron të ketë Qeveri teknike.

“ Ne po atë ditë që kemi marr krekës se kemi thënë se nuk jemi për harrnim të Qeveris por kemi kërkuar të gjejmë një konsensus për datën e shpërbërje s së Kuvendit. Është mirë që të gjitha patrit janë dakorduar për datën e shpërbërjes.  A është mirë a keq që ky mandat të përfundoj në këtë fazë nuk është hera e parë që po ndodh kështu sidoqoftë unë besoj se qytetari do të përcaktoj fetusin dhe forcën e re”.

Ndërsa thekson se qytetaret do të përcaktojnë fituesin.

“Mendoj se qytetaret do të përcaktojnë fituesin e zgjedhjeve”.

Këto deklarata Kodra i bëri në debatin “Çfarë zgjidhje ofrojnë zgjedhjet?”./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara