Clinton: Unë e dua Kosovën

13:31 | 12 Qershor 2019

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton ka mbajtur fjalim emocionues në ceremoninë e organizuar me Prishtine për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës.

Clintonit madje disa herë i ka humbur zëri për shkak të emocioneve, shkruan arbresh.info.

Ai ka thënë se e do Kosovën.

“Unë i falënderoj njerëzit e Kosovës, unë e dua këtë vend dhe jam i mrekulluar që të jem këtu, falënderoj gjithashtu zonjën Madeleine Albright dhe gjeneralin Clark.

Ndryshe në këtë ceremoni ka folur edhe ish-sekretarja amerikane, Madeleine Albright./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara