Bora vështirëson qarkullimin në kryeqytet

09:56 | 10 Janar 2019

Bora që vazhdon të bie pas pushim po shkakton probleme anembanë Kosovës.

As kryeqyteti nuk qëndron më mirë, ku shihen edhe në fotot e dërguara në adresë të portalit arbresh.info.

Qytetarët janë ankuar për rrugët e pa pastruara si dhe trotuaret e mbushura me borë që e vështirësojnë ecjen.

Temperaturat momentale në Prishtinë janë -3 ndërsa reshjet e borës raportohet se do të vazhdojnë gjatë tërë ditës./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara