“Boll mo, mos shfajësoni fajtorët” (LIVE)

11:25 | 10 Gusht 2018

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) po mban marsh protestues kundër vrasjes së fundit që tronditi opinionin kosovar.

Bëhet fjalët për vrasjen Valbonë Marku-Ndrecaj dhe bijës së saj 9-vjeçare nga ish bashkëshorti i saj, transmeton portali arbresh.info.

Në protestën e Gjakovës po marrin pjesë deputetet Mimoza Kusari, Fitore Pacolli, Teuta Haxhiu, zëvendësministrja Burbuqe Bakija.

Të pranishmit janë duke brohoritur me thëniet “Boll mo” dhe duke kërkuar dorëheqje.

Protestuesit po kërkojnë dorëheqje dhe llogari nga Qeveria e Kosovës, si dhe Policia e Kosovës

Deri më tani në Kosovë 101 vajza dhe gra janë vrarë nga dhuna familjare./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale