Behgjet Pacolli uron muslimanët për festën e Hashures

00:18 | 12 Shtator 2019

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli, përmes një statusi në mediat sociale ka uruar besimtaret muslimane të sektit Shiiit për festën e Hashures, shkruan portali arbresh.info

Kjo ditë  shënon vuajtjet e Ehli-Bejtit dhe sipas Pacollit është një ditë veçantë.

Më poshte mund të lexoni urimin e plotë nga z.Pacolli.

“Gëzuar për shumë vjet Festën e Hashures.
Të dashur besimtarë musliman të drejtimit Shiit, festa e Hashures, që shënohet në ditën e përkujtimit të vuajtjeve të Ehli- Bejtit, është një ditë e veçantë.
Prandaj, më lejoni që në emrin tim dhe bashkpuntorëve, t’u shprehu urimet e mia më të sinqerta për ju dhe familjet tuaja.”, shkruan z.Pacolli.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara