Australiani që e kuptoi se ishte shqiptar

20:17 | 13 Gusht 2019

Josiah Cameroon e ktheu mbiemrin e të parëve, u bë Josiah Shala.

Të parët e tij migruan në Australi në vitet e 50-ta. Gjyshi humbi jetën në një aksident në vendin e punës, gjyshja përfundoi në psikiatri, më pas katër fëmijët e vegjël u birësuan nga familje australiane ku edhe u rriten dhe krijuan familje. Si e kuptuan ata identitetin e tyre, ndjekim një rrëfim nga të rinjtë që e rikthyen identitetin shqiptar në Australi./21Media

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara