Ambasadorja Çitaku luftën e Kosovës me Serbinë e krahason me serialin ‘Game of Thrones’

09:54 | 29 Prill 2019

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, luftën e Kosovës me Serbinë e ka krahasuar me serialin ‘Game of Thrones’.

Ambasadorja Çitaku, përmes një postimi në profilin e saj zyrtar në rrjetin social Facebook, ka bërë një krahasim të çuditshëm.

Ajo madje duke komentuar këtë projekt kinematografik dhe përmbajtjen e tij, atë e ka krahasuar edhe me realitetin në mes Kosovës dhe Serbisë.

Postimi i plotë:

Game of Thrones”! Pra, lufta e madhe është fituar.. dhe ajo është fituar nga House Stark. Tani, me vendos në rastin e Kosovës, Serbia është jashtë.

Kush ulet në fron.. me të vërtetë nuk ka rëndësi. Lufta e madhe është fituar!

Sa për pjesën tjetër.. mirë nëse nuk u pëlqejnë ata, ne do t’i mundim ata.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara