20 vjetori i bombardimeve të NATO-s, Çitaku nderon me pritje Gjeneralin Wesley Clark

10:32 | 25 Mars 2019

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku me rastin e 20 vjetorit të bombardimeve të NATO-së në Kosovë, ka nderuar me pritje Gjeneralin Ëesley Clark.

Këtë jo e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, teksa ka falënderuar për fjalimin edhe Kryetarin e Komisionit për Punë të Jashtme në Kongresin Amerikan, Elliot Engel.

Postimi i plotë:

Pata nderin dhe këaqesinë e veçantë që me rastin e 20 vjetorit të ndërhyrjes ushtarake të NATO në Kosovë të organizoj pritje për nder të Gjeneralit Ëesley Clark. Dua të falenderoj Kryetarin e Komisionit për punë të jashtme të kongresit amerikan z. Eliot Engel per fjalimin domethënës. Jemi te inkurajuar nga prezenca dhe fjalim i ndihmes sekretarit per Europe zotit Phillip Reeker .Falenderojme zotin Jim O’brien, zotin Matt Palmer, Daniel Server, Mike Hatzel, Jim Hooper dhe shume e shume te tjere qe na nderuan sonte. Falenderim i veçantë për komunitetin shqiptaro amerikan. Pa punën dhe sakrificën e tyre liria jonë do të ishte e pamundur. Jemi te fortë, bashkë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara