Deputetët e VV-së me pranga në seancën gjyqësore ndaj tyre

09:54 | 1 Dhjetor 2017

Po mbahet seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes, Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj-Bujupi e Faton Topalli, të akuzuar për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend.

Deputetët Albin Kurti e Donika Kadaj-Bujupi janë sjellë në seancë nga Policia, me grila në duar, shkruan arbresh.info.

Fotografi i Arbresh.info ka kapur momentet e arritjes së tyre në sallën ku po zhvillohet seanca dhe përqafimi me deputetët e tjerë të akuzuar.

Në cilësinë e dëshmitarëve në seancë janë disa deputetë të PDK-së e LDK-s./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale