11 investitorë strategjik me vlerë investimesh 1.8 miliardë euro

16:06 | 8 Janar 2019

Kryeministri Ramush Haradinaj është takuar me Ministrin e Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala.

Ministri Shala ka thënë se  në këtë takim kryeministrin e ka njoftuar për prioriteter e MTI-së në 2019.

“Fokusi keyesor ishin edhe investimet strategjikë ku deri më tani kanë ardhë 11 invëstor strategjik me vlër investimësh 1.8 miliardë euro. Po ashtu fokus është edhe ekonomia si prioritet. Përkrahja e prodhimëve vendore ku do të përkrahim punësimin”, ka deklaruar ai.

Haradinaj ka thënë se kanë biseduar për të gjitja zhvillimet dhe objektivat në këtë vit, raporton arbresh.info.

“E falenderova për angazhim këtë ministri. Tani kemi lajme të mira për të shpallur investitorët steategjik. Në 10 ditër që vijnë mund të shpallim investitorin e parë. Janë gati 2 milion euro invëstime”, ka thënë ai./arbresh.info/

� #LIVE Kryeministri Ramush Haradinaj vizitë pune në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë

🔴 #LIVE Kryeministri Ramush Haradinaj vizitë pune në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë.

Publiée par Arbresh.info sur Mardi 8 janvier 2019

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara