arbresh.info | Vetëm lajme të sakta …

Lajme

Shqipëri

eduard-selami

Listat personale të Bashës ndikuan në humbje

Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami deklaroi se rezultati i dobët në këto...

Rajoni

blerim-sejdiu

​​Besa: PSP-ja t’i procedojë rastet Sopoti dhe Monstra

Ashtu siç e kemi ngritur gjithnjë zërin kundër padrejtësive dhe standardeve të...

Bota

Sport

ShowBiz

vallezim

Vallëzimi i këtij çifti do t’ju lë pa fjalë (VIDEO)

Valltarët që shihni në videon e mëposhtme duket se e kanë “tejkaluar veten”. Lëvizjet e tyre bëjnë që jo të gjithë pjesëmarrësit në audiencë të...

Lexo ...

Auto dhe Teknologji

google-mot-de-passe-smartphone

A e dini sa para fiton Google në ditë?

Gjiganti i kërkimit, Google për çdo ditë fiton mbi 50 milionë euro. Google për çdo...

0001

Kjo është lodra e re që po i lë pa sy fëmijët (FOTO)

Prindërit në Kinë u kanë bërë thirrje autoriteteve që të ndalojnë lojën me...

iphone-6s-06

Pothuajse të gjithë e keni, por a e dini si është shpikur iPhone? (VIDEO)

Iphone, për pak mund të mos kishte ekzistuar fare. Krijimi i versionit original të tij...

iphone-charge-970-80

Celularin do e karikojmë 4 herë në vit

Celulari nuk karikohet siç duhet apo shkarkohet shumë shpejt? Tashmë që është një...

1498473858pace-x

Space X shijon suksesin e lëshimit të satelitëve

Kompania amerikane Space X ka dërguar me sukses 10 satelitë për kompaninë e...

125545322594e2d636437b386220700-wide

Hakerët publikojnë 32 TB të kodit sekret të Windows 10

Hakerët kanë publikuar një sasi të madhe të kompilimit të kodit softuerik të...

Shëndetësi

dhimbje-shpine-1

Nëse keni këto dhimbje mos i injoroni

Nëse arrijmë të kuptojmë gjuhën e dhembjeve, mund t’i dallojmë dhe t’i kurojmë ato. Gjetja e shkaktarit të dhimbjeve në trup është shumë e rëndësishme...

Lexo ...
iphone-6s-06

Telefonin mbajeni larg dhomës së gjumit

Ai është bërë pjesë e pandarë e jona që në momentin që ngrihemi në mëngjes e deri kur flemë. Madje disa edhe gjatë gjumit vendin për celularin e tyre mund...

Lexo ...
Fresh, dried and powdered ginger

Fuqia e xhinxherit, një mijë herë më efektiv se kimio-terapia në luftën kundër kancerit (VIDEO)

Xhenxhefili, bima qepujkë me prejardhje nga Kina, është një nga mëlmesat më të kërkuara në kuzhinat aziatike.Me shije të fortë dhe aromë specifike që nga...

Lexo ...
eshtra_3248

​Substanca që shkatërron eshtrat, e pimë çdo ditë

Eshtrat kryesisht përbëhen nga kolagjeni, një proteinë që siguron një shtresë mbrojtëse të butë dhe kalciumi, një mineral që shton forcën dhe ngurtësinë e...

Lexo ...
duhani_1490140138-6518268

Edhe nëse e keni lënë duhanin: Nikotina shkatërron strukturën e trurit

Nikotina nga cigarja e duhanit krijon varësi sikur droga, sepse në trurin të duhanpirësit ndodhin ndryshime kimike, të ngjashme me ato të cilat në trurin e minjve...

Lexo ...

Lifestyle

Kuriozitete