arbresh.info | Vetëm lajme të sakta …

Lajme

Shqipëri

policia-1

‘Blindohet’ Durrësi, policia bën kontrolle të përforcuara (VIDEO)

Kontrolle të përforcuara policie janë vënë re mbrëmjen e sotme në Durrës, në...

Rajoni

gerqi

Shtypi grek: Në 2018-ën mund të zgjidhet çështja e emrit me Maqedoninë

Gazeta greke ”Kathimerini” shkruan se viti që vjen mund të jetë kyç për...

Bota

Sport

ShowBiz

mm4

Gazetaret e sportit provokojnë me bikini, por cila është më seksi?!

 Ato janë tre ndër moderatorët më të bukura dhe më seksi shqiptare. Po flasim për Marina Vjollcën, Ilda Bejlerin dhe Eva Muratin. Bukuroshet e ekranit prej disa...

Lexo ...

Auto dhe Teknologji

mazda

Mazda së shpejti me model RX-9 (VIDEO)

 Kohë më parë ishte raportuar se modeli RX-9 do të lansohet më 2020, por lajmi...

fsdfsf

Android O përditësohet në fund të gushtit

Përditësimi i Android O mund të vijë në fund të gushtit, dhe smartphone-t e parë...

vw

Prodhuesit kryesorë të makinave gjermane të përfshirë në fiksimin e çmimeve

Prodhuesit gjermanë janë duke u hetuar lidhur me akuzat se kanë udhëhequr një kartel...

daimler-933x445

Mercedes do të tërheqë 3 milion makina me naftë nga Europa

Kompania gjermane e makinave “Daimler” deklaroi sot se do të tërheqë nga tregu 3...

screenshot_3

Nokia e re 3310 kalon në testin e qëndrueshmërisë (VIDEO)

Shumë besojnë se Nokia 3310 është një prej telefonave celularë më të qëndrueshme...

97031551_7031550

You Tube “pengon” personat që kërkojnë video të ISIS

YouTube ka thënë që do të ri-orientoj personat të cilët kërkojnë “propagandë...

Shëndetësi

obez-634x400

Njerëzit obezë nuk preken nga kjo sëmundje

Njerëzit me mbipeshë për rreth 20 për qind kanë më pak gjasa të preken nga sëmundja e Parkinsonit. Sipas një studimi të fundit, dhjami ul rrezikun e zhvillimit...

Lexo ...
goj

10 ushqime kundër erës së keqe të gojës

Studiuesit kanë përpiluar një listë me ushqimet e rekomanduara për shmangien e erës së keqe të gojës, hidratimin e trupit, si dhe përmirësimin e sistemit...

Lexo ...
4267933900000578-0-image-a-21_1500252632553

Peshku redukton sëmundjet e zemrës dhe kancerin

Dy të tretat e njerëzve në Britani po e vënë shëndetin e tyre në rrezik duke mos ngrënë mjaftueshëm peshk. Ky është paralajmërimi i ekspertëve që...

Lexo ...
201707241617595851057

Ushqimet kuruese kundër dhimbjeve të kokës

Keni vazhdimisht dhimbje koke dhe nuk dini si ta zgjidhni këtë problem? Ka shumë produkte natyrale për të parandaluar dhe lehtësuar dhimbjet e kokës. Është...

Lexo ...
plazh

9 arsye pse është e shëndetshme të ecni zbathur në plazh

Të mirat e të qëndruarit në det janë të shumta. Dielli, larja në det, relaksimi dhe shumë aktivitete tjera janë dëshmuar se janë shumë të shëndetshme për...

Lexo ...

Lifestyle

Kuriozitete